2016 – 1 minutowe postanowienie.

Większość osób stawia sobie cele, że od 1 stycznia będzie zupełnie innym człowiekiem

  • Nie będzie palić
  • Będzie biegać
  • Będę więcej oszczędzać
  • itp.

Moim zdaniem takie postanowienia działają … do końca stycznia. No może góra do lutego. Dlaczego? Brak silnej woli, samozaparcia, zawziętości. Nie ma, co się oszukiwać, mało jest ludzi, którzy stalowym charakterem i ogromnym wysiłkiem dotrzymują postanowień. Mało jest ludzi, którzy nie złamią się, gdy nadejdą „niechcemisie”.  Jeśli wiesz, że w 2015 też Drogi czytelniku to planowałeś i nie udało się spełnić postanowienia to może trzeba zmienić metodę?

Jeśli sobie narzucisz „mega plan treningowy” to możesz bardzo szybko się do niego zniechęcić. Jak szybko się zniechęcić to szybko przestaniesz. Nie działa to! Całe postanowienia noworoczne wezmą w łeb.

Dlatego proponuję abyś Drogi czytelniku wypełniał swoje postanowienie przez… 1 minutę. Tak to tylko 1 minuta. Jeśli postanowiłeś sobie, że chcesz oszczędzać to weź kartkę i wypisz w ciągu jednej minuty sposoby jak chcesz to zrobić – codziennie. Jeśli postanowiłeś sobie, że zaczniesz biegać – biegnij przez 1 minutę, ale daj z siebie wszystko.  Nie powiesz mi przecież, że nie znajdziesz 1 minuty dziennie?

Jeśli postanowiłeś zapisać się na siłownię lub fitness – zastanów się. Czy będzie Ci się chciało chodzić, czy masz tyle czasu, czy nie znajdziesz tysiąca wymówek, aby nie pójść? Czy jest sens wydawać pieniądze? A może by tak spróbować najpierw w domu przez 1 minutę?

Advertisements

6 thoughts on “2016 – 1 minutowe postanowienie.

  1. Po prostu większość postanowień jest tworzona pod wpływem chwili, bo inni je tworzą, więc ja też powinnam, są czesto nieralne. Lepiej określić mniej a porządnie się do tego przyłożyć. 🙂 Pozdrawiam Marta

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s