Podwyżka – trochę inne spojrzenie

Właśnie wynegocjowałem dosyć sporą podwyżkę, wiążącą się również ze zmianą stanowiska. Będzie to dodatkowy  zastrzyk finansowy dla naszego domowego budżetu. Powiększy się oczywiście pozycja oszczędności. Jednak leżąc i analizując tą sytuację zacząłem się zastanawiać i zadawać pytania :

Jaki jest następny krok ? Bo przecież jakiś musi być . To pytanie jest tak samo dziwne, jak i naturalne. Bo przecież wchodząc po schodach nie zastanawiamy nad postawieniem stopy na kolejnym stopniu. Po prostu wchodzimy. Jednak ważne jest zastanowić się już teraz, bo przecież właśnie teraz zaczynamy pracować na to, aby wejść poziom wyżej.

Dywersyfikacja zawodu? Bo przecież świat pędzi tak szybko, że nawet możemy tego nie zauważyć. Czy jeśli jesteśmy zawodowym kierowcą w wieku powiedzmy 50 lat możemy obawiać się np. samochodów samojezdnych? Co jeśli mamy powiedzmy 24 lata? Czy komputery HFT (High Frequency Trading) odpowiedzialne za trading nie wyprze „manualnych traderów” ?  Czy nasze obowią można zastąpić robotem ? Jeśli tak, to ile czasu potrzeba na „przezbrojenie” zawodowe?

Czy można byłoby to zrobić mądrzej ? Mądrzej nie znaczy ciężej. Choć to się do końca nie wyklucza. Czy można było by zrobić tak samo, ale mniejszym nakładem sił, środków , czegokolwiek?  Czy nie można by inaczej ?

Czy tak chcemy pracować przez następny rok , 3, 5, 10 lat ? 

BTW Do dywersyfikacji zawodu chciałbym w przyszłości jeszcze wrócić w postaci kolejnego, bardziej rozwiniętego wpisu.

Advertisements

2 thoughts on “Podwyżka – trochę inne spojrzenie

  1. Ja z kolei mogę się pochwalić podwyżką, ale poprzez zmianę pracy. Gdybym poszedł do mojego przełożonego pewnie nie dostałbym aż takiej podwyżki, jak przy zmianie pracodawcy. Ale muszę przyznać, że to chyba najłatwiejszy sposób zwiększenia oszczędności 🙂 Pozdrawiam serdecznie

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s