Optymalizacja i automatyzacja v.2

Kilka sposobów na optymalizację i automatyzację które wprowadziłem, aby uprościć sobie życie. niektóre są trochę śmieszne, ale działają :

  1. Jako, że jestem osobą korzystającą z kalendarza elektronicznego w komórce to synchronizuję go z aplikację kalendarz w systemie Windows 10. Synchronizuje się to wszystko z poprzez konto na Outlook.com
  2. W elektronicznym kalendarzu ustawiłem sobie datę końca ważności dowodu, prawa jazdy , paszportu na 6 miesięcy przed czasem. Jako, że jestem osobą podróżującą w celach służbowych po krajach, gdzie paszport jest konieczny , dzięki temu zabiegowi nie muszę tego kontrolować – robi to za mnie aplikacja. Tak samo zrobiłem z końcówkami abonamentu na telefon , czy internet.  Bo po co się wcześniej tym interesować ?
  3. Kupiłem 100 par czarnych skarpetek. Moja żona śmieje się ze mnie, jednak dla mnie jest to znakomita wygoda – nie muszę po praniu szukać pary.
  4. Tankuję zawsze w piątek. Akurat na tydzień nam starcza gazu, nawet jak zostanie to i tak tankujemy zawsze do pełna.
  5. Robimy przelewy za faktury tylko w jeden dzień w tygodniu – we wtorek. Poniedziałki są leniwe – po przyjściu z pracy czytamy gazety, książki etc. Piątki są finansowe 😛
Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s