Jak to jest ?

 • Jak to jest, że w społeczeństwie , gdzie prawie każdy ma, komputer, smartfona i kartę do płatności bezgotówkowych, złożonych PIT-ów elektronicznie jest mniej niż 25% ?
 • Jak to jest, gdzie w społeczeństwie, które tak mocno narzeka na biurokrację i urzędniczą mordęgę tylko 2 mln polaków ma EPUAP ? Z czego połowa to pewnie firmy.
 • Jak to jest, że w społeczeństwie, gdzie każdy narzeka na ZUS, zaledwie garstka potrafi obliczyć swoją emeryturę? Nie wspominając już o PUE.
 • Jak to jest, że tak mało ludzi wie o czymś takim jak NFZ-ZIP ?
 • Jak to jest, że mimo multiplikowanych sposobów złożenia elektronicznych wniosków na dofinansowanie 500+, były kolejki pod urzędami?
 • Jak to jest, że buntujemy się przeciwko naruszaniu prywatności w necie, a sami publikujemy tam całe swoje życie.
 • Jak to jest, że kręcimy nosem na obniżkę abonamentu ( teraz to opłata audiowizualna)?
 • Jak to jest, że mimo wielu podróży zagranicznych Polacy, wciąż mają kompleksy wobec zachodu.
 • Jak to jest, że mimo wydanych wagonów pieniędzy na cyfrowe systemy pomagające nam w życiu codziennym, korzysta tak mało Polaków.

Na wiele pytań próbuje sobie odpowiedzieć, jednak nie za bardzo znam jakieś realne wytłumaczenie.

 

Advertisements

One thought on “Jak to jest ?

 1. „w społeczeństwie, gdzie prawie każdy ma, komputer, smartfona i kartę do płatności bezgotówkowych, złożonych PIT-ów elektronicznie jest mniej niż 25%?” – no nie każdy, bo 77% ma konta bankowe, z czego część bez kart. wg NBP (https://www.nbp.pl/systemplatniczy/zwyczaje_platnicze/zwyczaje_platnicze_Polakow.pdf). Poza tym dochodzi brak zaufania (pieczątka z US to pieczątka), wiedzy o PIT elektronicznym etc.
  „500+” – podobnie jak wyżej, brak zaufania i wiedzy do elektroniki, do tego dochodzi kwestia że sporo osób walczących od pierwszego dnia o tą kasę albo jej pilnie potrzebuje (przez co można założyć, że nie ma sprzętu do neta) albo to osoby, które nie zamierzają wykorzystać tej kasy na dzieci niestety (czyli też kwestia wiedzy, umiejętności, sprzętu).
  „publikacje w sieci” – to co sami publikujemy to świadomie się tym dzielimy. Gdy ktoś to robi za nas to nie jest to w pełni kontrolowane!
  „opłata audiowizualna” – kwestia narzucenia tego wszystkim i do rachunku, więc nawet jak ktoś nie ma TV to musi płacić. W UK też każdy ma obowiązek, ale może zrezygnować, choć musi być gotowy na kontrolę.
  „mimo wydanych wagonów pieniędzy na cyfrowe systemy pomagające nam w życiu codziennym, korzysta tak mało Polaków.” – wiedza i zaufanie… A raczej ich brak.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s