Zmiany, zmiany, zmiany

Jakiś czas temu w poście odnośnie „majątku netto” opublikowałem mój wskaźnik bogacenia się. Wyglądał on mniej więcej tak :

(oszczędności / roczny dochód) *100%

W związku z podwyżką wynagrodzenia o około 10% musiałem zaktualizować mój wskaźnik. Jednak od grudnia moje oszczędności wzrosły na tyle , że po aktualizacji rocznego dochodu współczynnik ten wynosi 130%. 

Nie jest to dużo, ze względu na mnogość wydatków, które musieliśmy podjąć  od początku roku ( podbitka dachu, drobne-acz kosztowne prace wewnątrz domu). Jednak każdorazowy wzrost tego wskaźnika cieszy oko.

Zmiany też dotknęły moją piramidę bezpieczeństwa, gdzie zostały ograniczone do 60% udział w obligacjach skarbowych, a pula ta została przemieszczona do trójkąta „agresywnego” związanego z akcjami, obligacjami korporacyjnymi oraz innymi instrumentami wysokiego ryzyka.

Powiększyły (o 100 PLN) się moje  comiesięczne koszty związane z utrzymaniem domu – dopisałem pozycję „Ogród”. To jest ukłon w stronę mojej żony, bo obiecałem jej, że będę więcej czasu spędzał „offline” – z dala od komputera.

 

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s