Jedno proste ćwiczenie #2

Drugim prostym – przynajmniej – tak mi się wydaję ćwiczeniem, będzie chwila refleksji nad pytaniem „Co musiałbym zrobić aby zarabiać netto powiedzmy 50% więcej.” Czyli jak zarabiasz netto 2 tys. to co musiałbyś zrobić aby zarabiać 3. Jeśli zarabiasz 3 tys. to co musiałbyś zrobić aby zarabiać 4,5 itd. Czy jest to możliwe w obecnej pracy , czy też musiałbyś ją zmienić. Czy w ogóle w tym zawodzie jest taka możliwość. Czy miałbym opory aby zmienić zawód, aby polepszyć swój statut materialny ? Czy chciałbym ten zawód zmieniać ?

Przyznam się Wam, że coraz mocniej dojrzewam do decyzji o zmianie pracy, aby taki przeskok zrobić. W moim zawodzie akurat jest taka możliwość, bo mimo, że zarabiam sporo jak na swój zawód, są miejsca gdzie bez problemu spełnią to kryterium bez mrugnięcia okiem. Nawet w Polsce.

Link to pierwszego ćwiczenia jest TUTAJ

Advertisements

2 thoughts on “Jedno proste ćwiczenie #2

  1. Mając dzieciaki sprawa trochę się komplikuje (jeśli chodzi o wyprowadzki i zmianę pracy. Tu oprócz kasy bierze się pod uwagę jeszcze takie kryteria jak dojazd czy praca po godzinach i ilość czasu spędzonego w domu z rodziną) – ale pewnie – cały czas testujemy i staramy zwiększyć się nasze dochody. W tamtym roku dzięki inwestycji w mieszkanie – pełen sukces w zwiększaniu dochodów rodziny

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s