Stay Online … Madness … Stay Offline

W informatyce nazywamy to”patrzenie na pasek postępu” przy kopiowaniu lub pobieraniu czegoś z Internetu. Generalnie chodzi o bezcelowe wgapianie się w ekran monitora non stop. Bycie online . Sprawdzanie na bieżąco komentarzy, na blogach, Na FB , na „twiterze” na forach, wiadomości z kraju i ze świata. Kursy walut , spółek giełdowych , surowców muszą być w czasie rzeczywistym bo aktualizacja co 15 minut nie wystarcza. Pierwsze co robicie rano to zamiast za szczoteczkę do zębów chwytacie tablet lub telefon i szaleństwo rozpoczyna się od nowa. No właśnie szaleństwo to dobre określenie w dzisiejszych czasach. Czy jest to nam wszystko potrzebne ? Czy musimy bombardować się taką ilością niepotrzebnych dla nas informacji? Czy musimy być stale Online ? 

A zaczyna się całkiem niewinnie – zazwyczaj od jednego bloga, w nim są linki do innego i okazuje się, że też są jakieś linki do trzeciego itd. Potem nadchodzi ( o ile ) nas refleksja a co tam u znajomych, rodziny której dawno nie widzieliśmy no i myk na FB zobaczyć co tam się wydarzyło – przy okazji jak już tu jestem, to co u dalszych znajomych których nie widzieliśmy od podstawówki, czasami jeszcze zahaczymy o znajomych naszych znajomych.

Po wyłączeniu tego szajsu kładąc się spać zastanawiam się co dzisiaj zrobiłem ? Okazuje się, że oprócz bycia online , to chyba nic. Buty nie wyczyszczone, kanapki nie zrobione, żarówka nie wymieniona, żona nie dopieszczona. Stale oszukujemy się, że „pracujemy” przed kompem i to się nie zmieni. Tylko czy „pracujemy” na FB , lub na jakiś blogach przepychając jakąś „gównoburzę” z całą masą internetowych troli? Szkoda czasu i szkoda życia.

Dlatego odwróciłem kolejności – robię najpierw rzeczy offline – one są pilniejsze. Rzeczy online – zostaną, nie uciekną, a jak uciekną – to cóż trudno, widać nie były istotne.

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s